Asus Zenfone 5 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık telefonlarımızın modelleri kısa sürede değişmekte ve sürekli kullanmış olduğumuz telefonun modeline ait farklı bir versiyonu çıkmaktadır. Bugün ise sizlere son zamanların en popüler telefonlarından birisi olan Asus Zenfone 5 modelinde karşılaşılan sorunlardan ve isteklerden biri olan ekran görüntüsü hakkında bazı detaylar vereceğim. Asus Zenfone 5 ekran görüntüsü yani Printscreen nasıl alınır?

Asus firmasının Akıllı telefon dünyasına Zenfone 5 ile bomba gibi girerken, telefonu alan kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biride ekran görüntüsü nasıl alınır sorusu oldu. Bu durum diğer telefonlara göre biraz farklı iken özelleştirilebilen ayarlar sayesinde Asus Zenfone 5 modelinde ekran görüntüsü almak daha kolay bir hale geldi. Asus Zenfone 5 modellerinde ekran görüntüsü alabilmek için 2 adet alternatif yollar mevcuttur.

  • Adım 1 :  Güç tuşu ile Ses tuşuna aynı anda birlikte basarsanız ekranın fotoğrafını çekmiş olursunuz.
  • Adım 2 : Ayarlar> ASUS Özelleştirilmiş Ayarları> Yeni uygulamalar tuşu > Ekranı yakalamak için dokunmaya devam edin olarak ayarlamanız gerekmektedir.

Sizlerde bu şekilde ekran görüntüsü alarak kaydetmek istediğiniz görüntülerinizi direk olarak telefonunuzun galerisine kayıt ederek kalıcı olarak güvende durmasını sağlayabilirsiniz. Asus Zenfone telefonlarında ekran görüntüsü alırken dilemiş olduğunuz dosya uzantısına sahip olan farklı ekran görüntüleri alabilirsiniz, bunun için Asus Zenfone telefon ayarlarına giderek buradan sağ üst köşede bulunan ara işaretine dokunun.

Bu kısma Ekran görüntüsü yazarak listede çıkacak olan ekran görüntüsü ayarlarını açınız ve buradan çekmiş olduğunuz ekran görüntüsünün hangi dosya uzantısıyla kayıt edeceğinizi işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Forex Firmaları Nasıl Kazanıyor? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

içine gönderilmiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir