Avea’da Konferans Görüşme Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda bütün Avea’lı kullanıcıların merak ettiği konulardan olan konferans görüşmesi hakkında bilgiler paylaştık. Peki, bu konferans konuşması nedir ne işe yarar? Bir kişiyi aradığınız zaman, ek olarak bir kişiyi de çağrıya dahil etmek istiyorsanız bu konferans yani grup konuşmasına girmektedir. Hatta bu özelliği ilk olarak Facebook Messenger uygulamasında görmüştük. Avea’da konferans görüşmesi gerçekleştirmek için karşı hattın Avea hattına ait olması şart değildir.  Sabit hat veyahut başka bir operatöre ait olması sorun teşkil etmez.  Konferansa eklenen 5 hatta başka hatları konferansa ekleyebileceği için konferansta üye sayısı sınırsızdır.

Avea Konferans Görüşmesi Yapmak için Neler Yapmalıyız?

Kullanmakta olduğunuz telefondan arama yaparak ilk görüşmeyi başlatın. Daha sonra ilk aranan numara çağrıya cevap verdikten sonra konferansa eklemek istenilen bir diğer numarayı yazın. Bağlantı kurulumu yapıldıktan sonra 3’e basarak Gönder tuşuna basın. Konferans başkanı otomatik olarak si oluyorsunuz.

NOT: Konferansa davet edilen her kişi için kendi tarifenizden ayrı ayrı ücret kesilecektir. 

Ayrıca son olarak hatırlatmakta fayda var olarak görmüş olduğum bir iletiyi de sizlerle paylaşmak isterim, 2016 yılında Avea ile Türk Telekom birleşerek tek çatı altında bütün abonelere Türk Telekom operatörü olarak hizmet vermektedir. Sizlerde Türk Telekom operatörüne bağlıysanız hemen Türk Telekom bedava internet başlıklı yazmış olduğumuz bu yazıya göz atarak buradan bedava internet paketlerini hattınıza tanımlatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Avea’ya Geçiş Yapmak İçin Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir