Avea’da Puk Nasıl Öğrenilir?

Telefonunuzu korumak amacıyla hattınıza tanımladığınız PİN kodunu unuttuğunuz takdirde sizden PUK kodunu girmeniz istenecektir. Puk kodunu önceden bir yerlere kaydetmiş olmanız gerekir. Aksi bir durumda yapılacak işlemler pekte zorlayıcı değildir. Avea’ya tanımlanan GSM numaranızdan PUK1/PUK2 kodunuzu hattınızı kullanarak wap.avea.com sayfasında wap bölümünden veyahut adınıza kayıtlı interaktif kullanıcı adı ve şifresi ile www.avea.com.tr Online İşlemler bölümünden giriş yapıp ilgili yere ulaşabilirsiniz. Ayrıca Avea abonesi olan numaranızla, Avea Müşteri Hizmetlerini, Avea hattı ile 500’ü sabit hat ve ya diğer operatörlerle 444 1 500-Sesli Yanıt Sistemi aracılığı ile PUK bilgilerinize erişebilirsiniz. İnteraktif şifresine sahip değilseniz birkaç güvenlik sorusu cevaplayarak PUK bilgilerinizi bulabilirsiniz.

Avea’da puk işlemini sizlerde bu şekilde çözebilirsiniz ve 2017 yılında Avea operatöründen daha fazla kazanmak istiyorsanız telefonlarınıza indireceğiniz Online İşlemler uygulaması sayesinde kazanacağınız bedava internet paketlerinden sizlerde ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Her gün daha fazla kazanmak istiyorsanız ve sizlerde Türk Telekom bedava internet kazanmak istiyorsanız bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Eski adıyla Avea olan Türk Telekom operatöründe yapmak istediğiniz birçok işlemleri bizlere alt kısımdan sorarak öğrenebilir ve sizlerde bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Avea’da Kendi Gsm Numaramı Nasıl Öğrenirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir