Çeyiz ve Evlenme Yardımı Nasıl Alınır?

Son zamanlarda gündemde olan konulardan biri olan çeyiz ve evlenme yardım parasını hangi evlecek olan adayların alabileceğine dair birçok konu yer almaktadır. Bugü ise sizlere paylaşacağımız bu yazı sayesinde çeyiz ve evlenme yardımı nasıl alınır sorusunun cevabına ulaşabişeceksiniz. Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan 64.Hükumetin evlenecek olanlara verdiği Çeyiz yardımı ve Evlenme yardımını kimler alabilir. Hükumetin seçim vaatlerinden birisi olan çeyiz parası, yani evlenme yardımı aslında kamuoyu tarafından yanlış bilinmektedir. Herkes sanıyor ki, kim evlenirse evlensin devlet ona karşılıksız ve faizsiz hemen peşin para verecek ve o da rahatça evlenip keyfine bakacak. Aslında böyle bir dünyanın olmadığını Sgk sitesinden yapılan açıklama ile öğrenmiş olduk.

Çeyiz Parası Nasıl Alınır, Kimler Alabilir?

Öncelikle bu yazıyı okuyan erkekler sizler hemen dağılın. Çünkü her ne sebep olursa olsun siz bu parayı alamıyorsunuz. Evlenme yardımını sadece Kadınlar alabiliyor. Yani ilk defa evlenecek olan kızlar alabiliyor. İkinci evliliğini yapan dul kadınlarda alamazlar. Evlenme yardımını öyle her önüne gelen kızda alamaz. Sadece anne veya babasından kız çocuğu olarak ölüm gelir veya aylığı alan kız çocukları yararlanabilmektedir. Onun dışındaki bayanlar alamazlar. Onlarda aylık aldıkları gelirin 2 yıllık peşin ücretini alacaklar.

Liste bu şekilde olup çeyiz ve para yardımı için sizlerde SGK’dan destek alabilirsiniz, daha fazla destek için online bir şekilde SGK’dan destek alabilirsiniz. SGK alo destek hattını yani 170’i kullanarak canlı bir şekilde SGK’yı arayıp çeyiz parası nasıl alınır konusu hakkında daha fazla bilgiye ve son güncel bilgiye bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pasaport Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir