Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır, ya da ekonomik bir bilet almanın püf noktaları nelerdir açıklamak istiyoruz.

Öncelikle seyahatlerinize çıkmadan önce ucuz uçak bileti almak için bazıdikkat etmeniz gereken kurallar vardır. Biz bu makalemizde bunlardan bahsedeceğiz. Aşğıya yazacağımız kurallara dikkat ederseniz fahiş uçak bileti fiyatlarından sıyrılıp çok ucuza bilet alabileceğiniz gibi, bedavaya bile getirebilirsiniz.

  1. İşte ilk olarak rotanızı tam olarak belirlemeniz gerekiyor. Yani rota planı yapmak her zaman önceden bilet almanızı gerektireceği için ekonomik olacaktır.
  2. Seyahat tarihleriniz esmek mi? Şayet bu soruya evet dersinz yine uygun bilet bulabilirsiniz. Çünkü bazen esnek tarihler arasında gerçekten önemli fiyat farkları bulunmaktadır.
  3. Tek bir hava limanı değilde, farklı hava limanlarından uçmayı deneyin. Örneğin Atatürk hava limanından uçmak her zaman yoğunluktan dolayı pahalı olurken, Sabiha Gökçen hava limanını kullanmak her zaman daha uyun fiyata denk gelmektedir.
  4. Bankaların verdiği seyehat kredi kartlarını kullanın. Böylece fazlaca mil toplayıp bazen bedavaya bile uçak bileti bulabileceksiniz.
  5. Hava yolu şirketlerinin mail üyeliğine kaydınızı mutlaka yaptırın. Çok önemli promosyonlardan haberiniz olabileceği gibi kampanyaların size çıkma ihtimalide vardır.
  6. Tek Yön Bilet Uyanıklığı: Bazen bir kente gidiş geliş bilet almak istediğinizde çok fahiş bir fiyat çıkabilmektedir. Tek yön aldığınızda ise çok uygun olabilir.
  7. Aktarmalı Uçuş çoğu zaman uygun olabilir. İnternetten bilet alırken aktarmalı uçuşlarada göz atmalısınız.
  8. Arama motorlarını kullanın. Uçak bileti karşılaştıran arama motorları vardır. Mutlaka deneyin.
  9. Az tanınmış hava yolu şirketleri her zaman daha ucuza götürmektedir.

Sizlerde yukarıdaki maddelere uyara çok uygun fiyattan ucuz bir şekilde uçak biletinizi satın alabilir ve seyahatinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pasaport Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir